Kompaundace a Regranulace

Kompaundace a Regranulace

Kompaundace je proces, při kterém vzniká nový typ granulátu požadovaných parametrů dle požadavků zákazníka. Vlastní výroba probíhá na kompaundační lince, jejíž hlavní částí je extrudér. Tavenina je tlačena pumpou přes granulátor, kde vzniká granulát o definovaných rozměrech, ten je poté unášen vodou, ochlazen, oddělován a sušen.

Regranulace je proces zpracování použitých plastů z průmyslové (PIR) nebo spotřebitelské (PCR) sféry. Materiál je nejdříve vyčištěn, podrcen a poté se drť v extruderu roztaví, mohou se rovněž přidat aditiva za účelem zlepšení vlastností. Materiál je určen k dalšímu použití ve výrobě.

Tento proces je šetrný k životnímu prostředí a pomáhá snižovat množství odpadu. Regranulát má stejné vlastnosti jako nový plast, ale je mnohem levnější a navíc se při jeho využití snižuje potřeba prvotní výroby materiálu. 

Cílem nastavených procesů je nulová potřeba nových materiálu pro výrobu plastových výrobků v naší společnosti. Díky principům cirkulární ekonomiky a kooperace našich partnerů a zákazníků jsme na nejlepší cestě k uhlíkové neutralitě.

Pokud hledáte spolehlivého partnera pro kompaundaci či regranulaci vašich odpadních, plastových materiálů, neváhejte nás kontaktovat. Jsme specialisté na výrobu vysoce kvalitního regranulátu a s radostí vám poskytneme podporu pro naplnění vašich požadavků.

Kontakty

Bohdan Krupa
Ředitel Marketingu a prodeje I.

Tel.: +420 571 662 464
Mob.: +420 731 596 742

E-mail: bohdan.krupa@guzu.cz

Ing. Roman Coufalík
Vedoucí technické přípravy výroby

Tel.: +420 571 662 120
Mob.: +420 731 596 710
E-mail: roman.coufalik@guzu.cz

Napište nám